رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی لینک سازی داخلی بر سئوی سایت
#1
لینک سازی داخلی یکی از تکنیک های سئو onpaeg (درون صفحه) می باشد.لینک سازی داخلی نوعی لینک سازی است که از داخل سایت به دیگر صفحات سایت لینک داده می شود و تنها کاربران را به مطالب درون سایت خودتان ارجاع می‌دهند. لینک های داخلی آدرسی مشابه آدرس اصلی سایت دارند که ادامه ی مسیر به آدرس اصلی سایت اضافه شده و گوگل به همین ترتیب متوجه می شود که لینک، از نوع لینک داخلی است.
 برای مثال نوار منوی موجود در صفحه شما شامل تعداد زیادی لینک‌های داخلی است و همچنین لینک‌هایی که از داخل یک صفحه سایت شما به محتوای صفحه دیگری از ‌سایت شما ارجاع می‌دهند نیز مثال دیگری از لینک‌های داخلی هستند.
ساختار یک سایت ایده آل را به اصطلاح ساختار تارعنکبوتی گویند، به گونه ای که صفحات داخل سایت همه و همه از طریق لینک ها به صفحات دیگر و در نتیجه به صفحه اصلی پیوند داده شوند.
همانطور که می دانیم تمام تارهای عنکبوت همگی به هم متصل هستند و عنکبوت با استفاده از این تار ها به هر جایی که بخواهد میرود اما اگر به هر دلیلی یکی از این تارها پاره شود عنکبوت برای رفت و آمد دچار مشکل میشود .ساختار گوگل نیز به همین صورت است و ربات ها و خزنده های گوگل با توجه به لینک هایی که درون سایت خود به مطالب مشابه میدهید مسیر رفت و آمد خود را انتخاب می کنند و در سراسر صفحات شما گردش میکنند، که این امر برای سئو و بهینه سازی سایت شما بسیار موثر است و اثرات خیلی مطلوبی بر روی سایت شما میگذارد . به طور مثال در وبسایت نمره الف (www.nomrealef.com)   به درستی از لینک سازی داخلی استفاده شده است .این سایت یک فروشگاه دانلود پروژه میباشد که به خوبی بین تمام صفحات آن لینک داخلی وجود دارد.
اما اگر درون سایت به مطالب مشابه خود لینک ندهید، ربات ها و خزنده های گوگل درون صفحاتی که لینک ندارند به بن بست می خورند و از سایت شما خارج می شوند!  خزنده های گوگل از بن بست درون سایت ها متنفر هستند. بن بست ها بر روی سئو و سایت شما اثرات مخرب میگذارند.
مزایای لینک سازی داخلی:
·         افزایش سرعت ایندکس سایت : 
یکی از مزیت های مهم در لینک سازی داخلی آن است که باعث افزایش سرعت ایندکس شدن سایت شما میشود و سایت شما خیلی زود و با سرعت بسیار بالایی در نتایج گوگل ظاهر میشود، زیرا خزنده های گوگل با استفاده از لینک هایی که درون صفحات داخلی سایت خود ایجاد میکنید به همه صفحات سایت شما سر میزنند و سایت را با سرعت بیشتری ایندکس می کنند.
 
·         بهبود تجربه کاربری  (User Experience):
 
یکی دیگر از مزیت های آن بهبود تجربه ی کاربری (UX) می باشد. زیرا هنگامی که مقالات و مطالب سایت شما واقعا کاربردی و جذاب باشد و کاربران و مخاطبان شما از خواندن آن مطلب و مقاله لذت ببرند، قطعا مقالات پیشنهادی دیگر نویسنده را نیز مطالعه خواهند کرد.
·         کم شدن میزان Bounce Rate (نرخ پرش)  :
با لینک کردن صفحات به همدیگر، کاربر را متقاعد می کنید که حرف های گفتنی زیادی برای او دارید و می توانید به او اطلاعات بیشتری درباره مطلب موردنظرش بدهید. بنابراین می توانید بازدید کننده سایت را مدت زمان بیشتری در سایت نگه دارید که در نتیجه وضعیت Bounce Rate سایت شما بهبود می یابد .
·         بیشتر دیده شدن مطالب قدیمی سایت  :
با داشتن استراتژی لینک سازی داخلی اصولی و پیوند برقرار کردن بین صفحات مختلف سایت، می توانید محتواهای قدیمی را از خاک خوردن نجات بدهید. بهتر است مطالب قدیمی را هر از چند گاهی ویرایش کنید و با کلمات کلیدی جدید، به روز رسانی کنید.
     دانلود پروژه نمره الف  | طراحی سایت تریداتس


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان