رتبه موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش طراحی انجمن با mybb – قسمت پنجم(انجمن ها و ارسال ها)
#1
سلام
با پنجمین جلسه از سری آموزشهای طراحی انجمن با مای بی بی در خدمتتون هستیم ، در جلسه قبل با قسمت کاربرها و گروه ها به صورت کامل آشنا شدیم ، در این قسمت می پردازیم به قسمت “انجمن ها و ارسال ها” .
انجمن ها و ارسال ها یکی از بخش های مهم سایت است ، ما در این بخش میتونیم انجمن و زیر انجمن بسازیم ، پیوست های ارسال شده توسط کاربران را نگاه کنیم ، ببینیم چه ارسالاتی در صف مدیریت قرار داره و … .
[عکس: forum-1024x280.png]
[img=0x0]https://beporsam.ir/wp-content/uploads/2016/05/forum-1024x280.png[/img]
 • ساخت انجمن جدید
روی “افزودن انجمن جدید” کلیک کنید ؛ با صفحه ای به شکل زیر مواجه میشید:

[عکس: add-forum.png]
[img=0x0]https://beporsam.ir/wp-content/uploads/2016/05/add-forum.png[/img]
در قسمت نوع انجمن دوگزینه داریم : انجمن و دسته .
انجمن برای ساخت یک انجمن بکار میره و دسته برای وقتی که میخواید برای این انجمن زیر انجمن درست کنید ، مثل:

[عکس: ziranjoman4.png]
[img=0x0]https://beporsam.ir/wp-content/uploads/2016/05/ziranjoman4.png[/img]
خب ما میخوایم یک انجمن جدید ایجاد کنیم ، برای مثال اسمش رو میزارم “بپرسم” ، در قسمت “توضیحات” یک چند کلمه در رابطه با انجمن بنویسید (این قسمت اختیاری است ، اگر در این قسمت چیزی بنویسید زیر نام انجمن نمایش داده میشود) ، در قسمت “انجمن اصلی” چون میخوایم یک انجمن مستقل ایجاد کنیم ، هیچ کدام را انتخاب می کنیم ، ترتیب نمایش را هم پیشفرض میزاریم باشه .
یک گزینه وجود داره به عنوان “نمایش تنظیمات اضافی” که اگه بزنید ، قسمتی باز میشه که میتونید کارهایی مثل:
 • لینک انجمن: اگر میخواهید کاربر با کلیک روی انجمن به صفحه یا سایت دیگه ای بره ، آدرس اینترنتی اون صفحه یا سایت را بنویسید.

 • رمز ورود انجمن: اگر هم میخواید که برای این انجمن رمز بزارید به طوری که کاربر وقتی روی نام انجمن کلیک کنه اول رمز را وارد کنه بعد بتونه انجمن ببینه ، یک رمز بزارید.

 • و مابقی تنظیمات این بخش (که نیازی به توضیح نداره) .
قسمت بعدی که مهمترین قسمت میتونیم بگیم در ساخت انجمن است ، “سطوح دسترسی” است ، ما برای مثال چند تا گروه کاربری در انجمن داریم و میخوایم این انجمنی که ایجاد می کنیم فقط برای گروه یا گروه های کاربری خاصی قابل نمایش باشه ، یا میتونیم برای گروه های کاربری مختلف سطوح دسترسی مختلفی ایجاد کنیم.
بعد از انجمن تنظیمات ، گزینه “ذخیره تنظیمات” را بزنید تا انجمن ایجاد بشه .
 • ساخت زیر انجمن
بعد از ذخیره به صفحه “مدیریت انجمن” هدایت میشید ، این بار هم روی گزینه انجمن جدید کلیک کنید ، با این تفاوت که در قسمت “نوع انجمن” باید دسته و در قسمت “انجمن اصلی” اون انجمنی را انتخاب کنید که میخواید این انجمنی که الان میسازید زیر مجموعه ی اون باشه ، و تنظیمات دلخواه دیگه را انجام و سرانجام “ذخیره تنظیمات” را بزنید .
اگر به صفحه اصی انجمن مراجعه کنید می بینید که انجمن و زیر انجمن ها ساخته شدن ، ولی در قسمت نمایش با مشکل برمیخورید ، که برای رفع مشکل بایداین مطلب را مطالعه کنید.
در بخش “انجمن ها و ارسال ها” ، اگر به سمت راست نگاه کنید منویی وجود داره با چهار گزینه مدیریت انجمن،اعلانات انجمن،صف مدیریت،پیوست ها” ، که با مدیریت انجمن آشنا شدیم و بخش دیگه ای که نیاز به توضیح کمی داره بخش “اعلانات انجمن” است.
در این بخش میتونیم یک متنی ایجاد کنیم که در انجمن ها نمایش داده بشه.

[عکس: announcements-1024x96.png]


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان